czwartek, 14 lutego 2013

Wystawa czasowa o szkolnictwie. Przygotowania


Przygotowujemy się do  wystawy czasowej, dotyczącej szkolnictwa.  Ekspozycja miałaby przybliżyć klimat szkolnej klasy  naszych babć i dziadków. Muzeum w swojej kolekcji posiada dokumenty i  fotografie, brakuje nam jednak zwykłych przedmiotów, które miały do dyspozycji dzieci w przeszłości.  Jesteśmy zainteresowani wypożyczeniem przedmiotów typu: stara tablica, ławki, pomoce edukacyjne, fotografie,  podręczniki, stojaki pod miednice, wieszaki, plakaty, piórniki, tornistry,  rysiki, tabliczki łupkowe, i inne pamiątki.  Może w Państwa domach zachowały się jeszcze jakieś pamiątkowe przedmioty, które moglibyśmy wypożyczyć? Wystawa planowana jest na wrzesień i październik 2013 r. Obiekty, które znalazłyby się na tej wystawie zostałyby przyjęte do muzeum na zasadzie depozytu, chyba że zaistniałaby wola przekazania ich na stałe do naszej placówki. Za wszelką pomoc i wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy.

Dział historyczny

2 komentarze:

  1. Witam, myślę że w niektórych szkołach i przedszkolach w magazynach lub na strychach mogą znajdować jeszcze takie rzeczy, a przynajmniej ławki (co prawda pomalowane kolejnymi warstwami farby, odrapane i porysowane).

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za informację, wysłaliśmy jakiś czas temu zapytanie do Dyrektorów szkół, ale do tej pory zero odzewu, a szkoda ...

    OdpowiedzUsuń